SP37R0FL
Mfr.Part #
SP37R0FL
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES SMD 7 OHM 1% 3.5W 6028
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case :
6028 (15270 Metric), J-Lead
Power (Watts) :
3.5W
Resistance :
7 Ohms
Supplier Device Package :
SMD
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
SP37R0FL
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK